13.01.2015

O kurce, która chciała zobaczyć morze
Ta książka jest ważna z kilku powodów:
1. pokazuje jak marzenia mogą wpłynąć na nasze działania, jaką mają moc sprawczą, by osiągnąć wymarzony cel;
2. jak cudownie jest, gdy spotykają się ze sobą dwie nieznane odrębne sobie osoby, a ich serca  zaczynają bić w tym samym rytmie i tak mocno, jak "indiańskie bębny";
3. podróżowanie świetnie wpływa na dojrzewanie; ("teraz jesteś już prawdziwą kurzą damą")
4. bunt dziecięcy nie zawsze jest negatywny, czasem niezgoda na to, co powszednie, przełamywanie zasad prowadzi do szczęścia. I powtarza się u różnych osób (Carmela: "Teraz to już postanowione. Wyruszam nad morze!" i Carmelito: "Nie będę chodził spać z kurami. W życiu są ciekawsze rzeczy...")
5. rodzice zawsze będą chronić swoje dzieci i mówić, po co tam jedziesz, źle ci w domu?? A potem płakać "buu, tak to jest, rodzisz, wychowujesz, a ono i tak cię opuści":)

A to wszystko w jednej książce "O kurce, która chciała zobaczyć morze" Christiana Joliboisa i Christiana Heinricha w serii "Kurczaki Luzaki". Historia zaczyna się tak: "W kurniku nastała pora znoszenia jaj... Tylko Carmela jak zwykle protestuje. Jaja, jaja, ciągle tylko jaja! W życiu są ciekawsze rzeczy do robienia niż znoszenie jaj!... Pewnego dnia ja też wybiorę się nad morze".
Jak postanowiła, tak i zrobiła. Odbyła dłuuugą drogę, trafiła do celu. Zachwyciła się wielkim bezkresnym morzem, zachłysnęła się, pobrykała w nim, a potem znalazła się sama na środku i przerażona samotna czekała na cud. Wielka fala wyrzuciła ją na statek Krzysztofa Kolumba, na którym regularnie dostarczała załodze jaja. A potem jest romantycznie, bo poznaje kurczaki z gołymi kuprami, poznaje Pitikoka, i... ciąg dalszy historii jest uroczy:) Przekonajcie się sami.
Książka ma 48 stron, ale już trzylatek chwyta jej treść, powtarza marzenie Carmeli, śmieje się kiedy jest na to czas, też zaczyna marzyć. A to ważne.

Dziękuję Sis za rozwijanie marzeń i wyobraźni:)
O kurce, która chciała zobaczyć morze. Kurczaki luzaki - Jolibois Christian, Heinrich Christian
Ch. Jolibois, Ch. Heinrich
O kurce, która chciała zobaczyć morze
Hachette Polska, Warszawa 2012
liczba stron: 48

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...