12.12.2014

Kupa siku

Nie czytajcie tego swoim dzieciom!! Nie wiem, czy wszystkie, ale na pewno niektóre maluszki uwielbiają powtarzanie brzydko pachnących słów lub słów związanych z różnymi częściami ciała człowieka. Ta książka ewidentnie prowokuje do używania i powtarzania właśnie tego typu słów. 
 
Stephanie Blake ma dość specyficzne poczucie humoru. Dzieciom, owszem podoba się bardzo i bawi, dwulatek jest w stanie złapać proponowany dowcip, nie mówiąc o starszych. To prawdziwa "kupa śmiechu w twardej okładce". Tylko co z rodzicami, którzy na zadane potem dziecku pytanie otrzymają odpowiedź: "kupa siku"? Mówię Wam: ryzykujecie na własną odpowiedzialność. Bo niesforny króliczek na każde pytanie odpowiada "kupa siku", ale potem spotyka wilka...
Książka bawi dzieci na całym świecie, rodziców podobno też. Sprawdźcie sami. Ja mam zawsze wątpliwości w przypadku serwowania takich książek dzieciom, i nieodparte wrażenie, że jeśli jest coś niefajnego w książce, czy bajce, to one to wychwycą. Nieważne, że morał/przesłanie w rezultacie mogą być inne.

Kupa siku
Stephanie Blake
wydawnictwo Dwie Siostry, Warszawa 2014
liczba stron: 32

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...