17.10.2020

Pucio. Rodzinna sobota


Jeśli chcesz spędzić sobotę z Puciem, zajrzyj do tego pudełka. Puzzle podzielone na 15 elementów pokazują różnorodne chwile utrwalone z jednego rodzinnego dnia. A kiedy poskładasz wszystko w całość, otrzymasz serię ilustracji o całym wekendowym dniu spędzonym w gronie najbliższych Pucia.

Puzzle Pucio Rodzinna sobota są dobrą propozycją na rodzinny relaks i rozrywkę. Duże mocne elementy służą do układania historii, opowiadania, co się dzieje na poszczególnych kafelkach. Bo każdy element to jedno wydarzenie, które inspiruje budowania słownictwa maluszka. Można razem mówić o tym, co się na nim dzieje, można zadawać pytania "co to?", "kto to?", "co robi...?", "dokąd jedzie?", "na którym obrazku Pucio... itd. Można inspirować się opowiadaniem z instrukcji albo samodzielnie budować fabułę. Można ćwiczyć układanie, szukać ukrytych czynności, przedmiotów i szczegółów na ilustracjach. Ważne, by przy pomocy Pucia, jego najbliższych osób: rodziców, rodzeństwa i dziadków wzbogacać słownictwo, bawić się i uczyć budowania słów, zdań, a w następnym etapie także ciągu zdarzeń, spędzać miło czas, jak to bywa podczas sobotniego odprężającego bycia razem. 

Ilustracje z puzzli dobrze się kojarzą (poranne sobotnie śniadanko bez pośpiechu, wspólny niespieszny wyjazd, obiad u babci, kąpiel z bąbelkami). Mogą być inspiracją do działań, pomysłem na rodzinną sobotę. Pomocą w zestawieniu tego, co się dzieje i ogarnięciu umysłem dziecka kolejnych zdarzeń, które składają się na całość miłego bycia razem. Ilustracje są delikatne, na dużych kartonowych elementach, zapakowane w papier i kartonowe opakowanie pasujące do wcześniej wydawanych tytułów. Jest eko, po polsku i estetycznie. Co Wy na to?

Pucio. Rodzinna sobota
Marta Galewska-Kustra
ilustracje: Joanna Kłos
wydawnictwo Nasza Księgarnia, Warszawa 2020
zawartość opakowania: 15 elementów

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...