Siadamy do stołu z rodziną lub znajomymi (nawet 8 osób!), dobieramy po tyle samo kart, jedną wybieramy i jednocześnie z innymi osobami odkrywamy przed sobą. Resztę oddajemy graczowi po lewej stronie. Tak wybieramy karty w kolejnych rundach, aż do wyczerpania ostatniej karty na ręce. Tym sposobem powstają nasze zestawy sushi. Komponowaliście kiedyś swoje dania taką drogą?:) Czy można się tym najeść? A zdobyć punkty?
Dobieranie kart, obserwowanie tego, co wybierają i układają u siebie inni gracze. Obliczanie, co się opłaca bardziej, co mniej, jakich kart jest wystarczająca ilość, jaki cel możemy realizować, które rodzaje menu możemy włączyć do swojego zestawu, co zmienić przy kolejnej rundzie.
To przyjemna i dość prosta gra, bardzo apetyczna i pięknie wydana (stabilna plansza, niezniszczalne pudełko). Rozgrywki są dynamiczne, wymiana kart szybka, a wybory czasem zaskakujące. Trzeba dobierać, sumować, mnożyć, szacować, obserwować jakie menu komponują inni. I opanować sztukę odczytywania symboli z kart, bo każda z nich ma inne funkcje i działanie. A rodzajów kart i sposobów na strategię działania i ich wykorzystania jest naprawdę sporo. Po rozegraniu 3 rund i każdorazowym podliczeniu punktów i przesunięciu pionka na planszy, gra się kończy.
Tak wygląda przykładowy zestaw o łagodnych smakach dla nowicjuszy. Inne zestawy wyjściowe to Sushi go!, imprezowicz, menu mistrzów, taca punktów, zabójcze kombo, wielki bankiet oraz kolacja dla dwojga.
Sushi Go Party!
Phil Walker-Harding
ilustracje: Nan Rangsima
tłumaczenie: Monika Żabicka
wydawnictwo Rebel, Gdańsk 2016
dla 2-8 osób, wiek 8+, czas rozgrywki 15-25 minut
zawartość opakowania: 181 kart, 22 kafelki menu, 8 pionków, plansza, instrukcja
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz