3.03.2018

Na końcu języka


Słowna gra, na szybkość kojarzenia i wypowiadania słów pasujących do danej kategorii. Sympatyczna gra imprezowa, okrzyknięta jedną z najlepszych, dobrze wykonana i pomyślana. Zasady banalnie proste, rozgrywki zajmują, bawią lub spinają i wywołują emocje. Pojedynki są szybkie, mocno angażujące i dynamiczne.

Umieść stos kart zakrytych na środku stołu. Gracze kolejno biorą po jednej karcie i kładą przed sobą obrazkiem do góry. Gdy na kartach 2 graczy pojawi się ten sam obrazek następuje pojedynek. Jak najszybciej podaj hasło z kategorii znajdującej się na karcie przeciwnika, który ma ten sam symbol, powiedz, wykrzycz po prostu to, co masz na końcu języka (nie martw się, że może trochę głupie, ale powtarzasz słowo niedawno usłyszane:). Jeśli zrobiłeś to pierwszy, zabierz kartę od przeciwnika do siebie, odłóż na bok, to twój punkt. Uważaj, bo jeśli u przeciwnika od którego zabrałeś kartę, pod spodem leży kolejna, która wywołuje pojedynek, będziesz musiał znów wykrzyczeć hasło.


Tu chodzi o szybkość i dobrą kondycję dostrzegania tych samych symboli i wypowiadania słów. Im więcej osób, tym trudniej o wygraną, tym większa frajda i zwariowana zabawa. Kto uzbiera najwięcej kart z wygranych pojedynków, wygrywa. Są jeszcze karty karty specjalne, które po wyłożeniu dają nowe możliwości pojedynku i wymagają jeszcze większej uwagi graczy.


Gra otrzymała kilka tytułów i nagród: Najlepsza Gra Imprezowa (Szwecja 2016 i Dania 2014), Nagroda MENSA Select (USA, 2010).

Na końcu języka
projekt: Andrew Innes
ilustracje: Paul Laane, Peter Wocken
wydawnictwo Nasza Księgarnia, Warszawa 2017 
dla 3-6 graczy, wiek 10+
zawartość opakowania: 192 karty z hasłami, instrukcja

    Brak komentarzy:

    Prześlij komentarz

    Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...