02.01.2018

Aktywności z Ben 10


Waleczny Ben 10 mobilizuje do działania. Nawet jeśli nie znasz go tak jak inne postaci z bajek, propozycje zadań zachęcają do łamania głowy. Zanim zabrałam się do opisywania książeczek na blogu, zadania były w nich już wykonane. To przecież pestka, 7-latkowi zajęło to kilka wieczorów. 

"Ben 10 Transformacje" poszły na pierwszy ogień. Ben, Gwen i obcy, kłopoty z omnitrixem i niespodziewane przemiany. Naklejkowe szaleństwo połączone z zadaniami trwało jeden intensywny wieczór, ale trzeba było wykonać wszystkie zadania. Transformacje bohaterów, zamiana przedmiotów, budowanie akcji, podklejanie, doklejanie brakujących elementów do walk bohaterów, uzupełnianie, liczenie, dodawanie mocy obcym, składanie w całość rozrzuconych elementów.

"Ben 10 Moc łamigłówek" okazała się nieco trudniejsza. Ze względu na ilość akcji, działań Bena i jego ekipy kosmicznych wcieleń. Labirynty i szyfrowanie słów w diagramach, wyszukiwanie liter według kodów nie stanowią problemu, ale do sudoku i dopasowywania elementów we właściwej liczbie i konfiguracji, potrzeba chwili zastanowienia i odrobiny wsparcia. Cztery grupy łamigłówek i dużo naklejek.Ben 10 Transformacje
ilustracje: Cartoon Network
wydawnictwo AMEET, Łódź 2017
liczba stron: 16+ ponad 100 naklejekBen 10 Moc łamigłówek
ilustracje: Cartoon Network
wydawnictwo AMEET, Łódź 2017
liczba stron: 48+8 stron naklejek (ponad 250 sztuk)


"Ben 10 Wyzwania" to dwa zeszyty z zadaniami, w których czekają zadania do rozwiązania na dwie osoby. Szybkość, refleks, koncentracja i bystry umysł, oraz ołówek lub kredki, to wszystko jest potrzebne by zmierzyć się i wykonać labirynt, sudoku, złamać szyfr albo wyszukać różnice na czas. Dwie osoby wybierają wyzwanie, rozpoczynają rywalizację, i działają. Kto pierwszy, kto drugi, można zapisywać w dolnym rogu kartki pod każdym zadaniem. Oczywiście nie każdy lubi takie wyzwania, nie każdy dobrze działa pod wpływem presji czasowej. Pokonaj slalom, by nie potrącić pachołka, znajdź drogę w labiryncie, pokoloruj portret kosmity, odszyfruj pseudonim zapaśnika, wykonaj ogniste sudoku, itd. Zapisz na dole wynik, kto wygrał, ty czy twój rywal.

I ostatnia pozycja "Ben 10 Odlotowe zabawy" to zeszyt zadań w neonowych barwach, z neonowymi naklejkami. Do bazgrania, kolorowania, rozwiązywania zadań i zapełniania ich naklejkami. Labirynty maziowe, plątaniny, ciemne materie i pociski do wymyślania swoich rysunków, szukanie różnic, łączenie kropek, kolorowanie kosmitów, i wiele innych pochłaniających dziecko zadań.  Kto lubi Ben 10 i tego typu zadania, ten chętnie łamie głowę, nie wiedząc o tym, że ćwiczy tyle cennych umiejętności:)

 Ben 10 Wyzwania
2 notesy, zabawa z kumplem na czas
ilustracje: Cartoon Network
wydawnictwo AMEET, Łódź 2017
liczba stron: 2x48
Ben 10 Odlotowe zabawy
ilustracje: Cartoon Network
wydawnictwo AMEET, Łódź 2017
liczba stron: 48+1 strona naklejek

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...