17.11.2017

DOMI wyrazy dwusylabowe


DOMI z wyrazami dwusylabowymi to miłe dla nas zaskoczenie. Przygotowuje dziecko do trudnej sztuki czytania. Ćwiczy spostrzegawczość, poszerza zasób słownictwa, bawi i uczy czym są sylaby, jak je łączyć w słowa.

Sylaby i zabawne rysunki umieszczone są na stabilnych plastikowych kafelkach. Wizualnie atrakcyjne, ładnie wpasowują się w rączki 5-latka. Pierwsze udane próby znajdowania odpowiednich kafelków i składania słów zachęcają do dalszej zabawy.
Sposobów na naukę przez zabawę może być kilka, zależą od chęci kilkulatka i jego umiejętności:
- kończenie słowa, które zaczyna się na wskazaną sylabę, np. ma- ma, sło,
- podawanie słów z wylosowaną na kafelku sylabą,
- wychwytywanie ze słuchu i odgadywanie ukrytych w grupach słów powtarzających się sylab (wypowiadanych przez osobę prowadzącą), np. malina, kalina, ślisko;
- szukanie i dopasowywanie pasujących do siebie elementów, i uprawnianie czytania sylabami,
- odwracanie zakrytych słów i dopasowywanie do tego, który jest wyłożony (niepasujący odkłada blisko siebie i losuje kolejny, aż do pasującego, jak w tradycyjne domino),
- słowne memo- odkrywamy po dwa kafelki, jeśli pasują do siebie i można z nich ułożyć słowo, zostawia je odsłonięte, jeśli nie pasują, zakrywa i próbuje zapamiętywać ich położenie (jak w memo).


Podoba nam się DOMI ponieważ jest to: ciekawy pomysł na spokojną zabawę, mimowolne przygotowywanie do czytania i z dnia na dzień coraz sprawniejsze dobieranie kafelków i wychwytywanie pasujących do siebie sylab, utrwalenie właściwego dzielenia słów, świetne wykonanie elementów, ćwiczenie dodatkowych cennych umiejętności (spostrzegawczość, wrażliwość słuchu, zasób słownictwa).


DOMI wyrazy dwusylabowe
wydawnictwo Epideixis, Kraków
zawartość: 28 klocków z sylabami i rysunkami
dla dzieci w wieku 5+ do samodzielnej zabawy, w grupie lub rodzic i dziecko/dzieci

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...