22.07.2017

Sabotażysta


Deszczu u nas nie brakuje, a kiedy zbliża się nieuchronnie, warto zejść z rowera i zagrać w Sabotażystę. Wcielić się w rolę krasnala kopacza (w rozszerzeniu drużyna zielonych i niebieskich), sabotażystę albo geologa i zwyczajnie robić swoje. Szukać złota, utrudniać pracę kopaczom albo skupić się na dokładaniu kart z diamentami.

Podział ról jest losowy i nieznany dla innych graczy. Kiedy wyczuje się, kto jest po czyjej stronie, trzeba ukradkiem współdziałać, wspierać. Jeżeli kopacze (zieloni czy niebiescy) zdołają przebić tunel do skarbu, otrzymują nagrodę w postaci bryłek złota, podczas gdy sabotażyści odchodzą z pustymi rękoma. Jednak, jeśli kopacze poniosą porażkę, nagrodę zgarniają sabotażyści. Geolog zawsze ugra swoje w zależności od tego, ile diamentów uda mu się wyłożyć w tunelach.
Nie grałam w samą podstawę, z dodatkiem podobno o wiele ciekawiej i lepiej. Są dodatkowe karty ról, karty akcji i tuneli. Elementy strategii i podstępu mają większe znaczenie, a rozgrywka jest przyjemna i trochę bardziej skomplikowana. Karty akcji warto szybko wykorzystywać, żeby szkodzić innym. Bo dojście do ukrytego złota mija szybko (7 kart od startu do mety). Wygrywa gracz, który po zakończeniu trzeciej rundy posiada najwięcej bryłek złota.

To gra, w którą najlepiej grać w 5-10 osób! Polega na blefowaniu i kombinowaniu. Nie jest skomplikowana. Poręczne małe pudełko kusi, by zabierać je na wycieczkę. Ale ma skutki uboczne: może powodować złudzenia, że wszyscy wokół są sabotażystami;) Nie mniej polecam.

O tym, jak grać w Sabotażystę, możecie obejrzeć np. tutaj, i tutaj z rozszerzeniem.


Sabotażysta
Frederic Moyersoen
wydawca G3, Konin
zawartość: 110 kart (44 tuneli, 28 bryłek złota, 27 akcji, 7 kart kopaczy, 4 karty sabotażystów), instrukcja
dla 3-10! osób, wiek 8+
Sabotażysta rozszerzenie
Frederic Moyersoen
wydawca G3, Konin
zawartość: 66 kart, 32 żetony bryłek złota, instrukcja
dla 2-12! osób, wiek 8+

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...