01.06.2017

Wakacje z Lassem i Mają


Wakacje z ulubionymi bohaterami Lassem i Mają to nie czas wolny na leniuchowanie. To zagadki do odgadnięcia, historie z ukrytymi kłamstwami do wytropienia, łamigłówki i sprytne gry umysłowe.

Kończy się rok szkolny w Valleby, klasa słucha historii trzech znanych w miasteczku osób: pastora, komisarza policji i  szefowej muzeum Barbary Palm. Żeby uczniowie się nie nudzili, bohaterowie wplatają w swoje ciekawe życiorysy fakt, który mija się z prawdą, a dzieciaki muszą go odgadnąć. Humorystycznie opowiadane dzieciństwo bohaterów i szukanie śladu to gratka dla detektywów klasowych i uważnych czytelników, którzy od początku czytają/słuchają narracji z uwagą:)
A po fascynujących opowiadaniach czeka na odpoczywającego w wakacyjny czas ucznia szereg detektywistycznych zagadek, test wyboru nt. mieszkańców Valleby, zbieranie danych osobowych o kolegach i koleżankach z wakacji, rysowanie, zapamiętywanie, zabawa w eliminowanie, szyfrowanie, łapanie złodzieja w grze planszowej, pieczenie ciasteczek z przepisu z kawiarni Panini&Bernard, itp.

Warto zaopatrzyć się w tę książkę już, do końca roku szkolnego pozostało niewiele czasu. Yupi!!! Na młodego czytelnika czeka ulubiona para detektywów, charakterystyczni mieszkańcy, pomysłowe zabawy, które udoskonalą umiejętności do bycia dobrym detektywem w domu i w szkole. Polecam. Dobra akcja, która trzyma w napięciu, wyraźna czcionka, ilustracje, w sam raz dla młodych uczniów.

Od kilku już lat książki z serii: "Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai" wybierane są książką roku przez szwedzkie Jury Dziecięce (niemal 50.000 głosujących dzieci), nie schodzą z list bestsellerów w Szwecji .
Wakacje z Lassem i Mają
tytuł szwedzkiego oryginału: LasseMajas sommarlovsbok. 
Deckartävling i skolan
seria: Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai
Martin Widmark
ilustracje:  Helena Willis
wydawnictwo Zakamarki, Poznań 2017
liczba stron: 92

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...