07.03.2017

Wytwórnik kosmiczny


Wytwórnik kosmiczny Agaty Królak nie pozwala siedzieć dziecku bezczynnie. Mobilizuje do zabawy, wyzwala kreatywność, uczy i bawi. Duży format pozwala na rozmach prac i zmieszczenie na arkuszach swoich myśli podczas tworzenia.

Konkretne zagadnienia wymagają uwagi i koncentracji. Pomagają zrozumieć trudne zawiłości kosmiczne, poznać fakty i ciekawostki. Małego odbiorcę ucieszy wyprawa do Międzynarodowej Stacji Badawczej albo zajrzenie do czarnej dziury. Zafascynuje wycinanie planet i odgadywanie gwiazdozbiorów. Patrzenie na Ziemię, jak na mały balonik w nieskończenie wielkim kosmosie. Projektowanie kosmicznej pocztówki lub mapy nieba.

Wytwórnik rośnie z dzieckiem i zostawia miejsce na kolejne odkrycia, kiedy jego fascynacja światem staje się szersza. Po lekturze i pracy z tą książką, narodzi się jeszcze więcej trudnych pytań w głowie małego znawcy kosmosu. I o to chodzi. Bo świat jest naprawdę fascynujący! A to, co kosmiczne jest nie tylko tam daleko, gdzie nawet wyobraźnia nie sięga, ale my, nasz dom to część wspaniałego wszechświata. Fajnie być świadomym tego.

Agata Królak jest doktorantką i asystentką na Wydziale Grafiki ASP w Gdańsku. Tworzy książki obrazkowe. W serii ukazały się wytwórniki różnych autorów: domowy, kulinarny, ekologiczny, itp.


Wytwórnik kosmiczny
Agata Królak
wydawnictwo Wytwórnia, Warszawa 2016
liczba stron: 24

Za kosmiczne przygody dziękuję księgarni internetowej BookMaster.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...