10.04.2015

Książeczki z teczki

Książeczki z teczki to zestaw plastyczno-edukacyjny przeznaczony dla dzieci w wieku 4-6 lat. Wszystko spakowane w tekturową kolorową teczkę. Tym większa frajda otwierania i sprawdzania, jaka jest jej zawartość.

A w skład zestawu wchodzi poręczny zeszyt z uchwytem "Zygzakiem piskiem", w którym dziecko ćwiczy wodzenie po kropkach w nieskończoność. Kontury częściowo kolorowych już ilustracji (pojazdów, zwierząt cyrkowych i dzikich, rakiet kosmicznych, zabawek) są wykropkowane, należy rysować po śladzie. Jeśli coś nie wyjdzie, albo dziecko ma ochotę na powtórne narysowanie, utrwalenie, może zetrzeć chusteczką/szmatką i rozpocząć swoją przygodę na nowo. Na ostatniej stronie podobne szlaczki są wykropkowane w liniach, to strona na utrwalenie wzorów, i wprowadzenie w pisanie w linii.
Dużym plusem jest to, że na zmywalnych kartkach można rysować zwykłymi flamastrami, które mamy pod ręką, nie muszą to być specjalne suchościeralne mazaki.
Druga książeczka z zestawu to łamigłówki dla małej główki i rączki. "Hokus pokus" zawiera 18 stron z zadaniami: łączenie punktów, nauka liczenia, kolorowanie zwykłe i według wzoru albo kodu, traktor labirynt (ekstra!), sudoku, do którego należy wkleić odpowiednie naklejki. Do tego zestaw naklejek, które chyba każde dziecko lubi:)
Trzecią rzeczą w zestawie jest papierowy (na mocnej twardej kartce) model auta do wyjęcia i złożenia. A to dla fanów motoryzacji prawdziwa gratka:) i pewnie zostanie wykonana w pierwszej kolejności.

To dobra okazja do ćwiczenia kreatywności, sprawności myślenia, spostrzegawczości, kojarzenia, czynności manualnych, nauka liczenia i pisania.
Zestaw otrzymałam od wydawnictwa AWM. Bardzo dziękuję:)

 
Książeczki z teczki dla chłopców
Agencja Wydawnicza Jerzy Mostowski, AWM Warszawa 2014
w skład zestawu wchodzą:
Zygzakiem z pisakiem, liczba stron: 16
Hokus pokus, liczba stron: 18 + 2 s. z naklejkami
model samochodu do złożenia

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...