20.04.2015

Buduj z papieru (bez kleju). Piraci

Jeśli macie ochotę na zabawę składania modeli i naukę w jednym, proponuję popołudnie z piratami. Bez kleju i nożyczek, bez stresu, że coś wyjdzie nie tak.

Pozornie zwykłe strony tej "książki" zmieniają się w prawdziwą piracką przygodę. Oto 59 modeli do złożenia dla wprawionych lub ćwiczących sprawność małych rączek. Można wyczarować statek piracki i tratwę ratunkową, skrzynię pełną skarbów, kilku piratów, papugę i małpę, błękitny ocean z jej całym bogactwem, na którym będzie działa się akcja. A jeśli sceny na oceanie znudzą się małym piratom, można się przenieść do twierdzy piratów, broniących swoje królestwo przy pomocy armaty. Buuum! Nieodzownym rekwizytem jest luneta i opaska pirata, dołączone do zestawu, które trzeba koniecznie wykonać, by być prawdziwym piratem:)
To dobry wstęp do składania origami, ćwiczenia dokładnej pracy rączki, pobudzania wyobraźni poprzez tworzenie historii z wykonanymi rekwizytami, toczenia batalii pirackich, zdobywania wysp i skarbów.
Wszystko oczywiście można dodatkowo okleić dołączonymi naklejkami, a to ulubiona czynność wielu dzieci. Są zadania do rozwiązania, łączenie punktów, kolorowanie, rysowanie ścieżki do skrzyni skarbów, szeregowanie, liczenie.
 
Buduj z papieru. Piraci
ilustracje: Aleksandra Kosmala-Czarnecka
AWM, Raszyn 2014
liczba stron z modelami: 24 + 2 strony z naklejkami + 4 strony z akywnościami

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...